AJURWEDA – JAK DZIĘKI MASAŻOM OSIĄGNĄĆ STAN GŁĘBOKIEGO RELAKSU?

Cala prawda o mezoterapii...

W naszym Studio głęboko wierzymy w moc masaży odmładzających. Praca na głębokich tkankach przynosi realne i widoczne efekty. Pozytywny wpływ takich masaży potwierdza również grono zadowolonych klientek. Masaże odmładzające nie są jednak jedynymi, które działają pozytywnie na nasz organizm. Czy słyszałyście może o masażach ajurwedyjskich? Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie stanu głębokiego relaksu i poprawa zdrowia. Czym jest ajurweda i skąd wywodzi się ta nauka? Zapraszam do lektury.

Ajurweda powstała w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Obecne uznawana jest za najstarszy na świecie system medyczny. W jej założeniach znajdziemy praktyczne porady dotyczące zdrowia, diety, naturalnych zabiegów kosmetycznych (w tym masaży). Nauka ta zakłada, że ciało ludzkie jest jednością. Uznaje głębokie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. I właśnie na zmysły oddziałują lecznicze masaże ajurwedyjskie.

JAK WYGLĄDAJĄ MASAŻE AJURWEDYJSKIE?

Masaże są jednym z elementów terapii w medycynie ajurwedyjskiech. Osoba masowana doświadcza stanu głębokiego relaksu i odprężenia. W Ajurwedzie wyróżnia się trzy podstawowe masaże:

 Abhyanga – masaż całego ciała z użyciem ciepłego naturalnego oleju. Jego zadaniem jest poruszenie energii i przywrócenie naturalnej równowagi w organizmie. Masaż ten poprawia funkcjonowanie wszystkich układów wewnętrznych, pobudza krążenie płynów ustrojowych i oczyszcza z toksyn. Ma działanie regenerujące i odmładzające. Pozostawia skórę jędrną, elastyczną i doskonale nawilżoną, dając wspaniałe uczucie relaksu i odprężenia.

 Marma – masaż uciskowy punktów witalnych. Delikatny nacisk na punkty marma uwalnia blokady i pozwala energii życiowej na swobodny przepływ do narządów lub tkanek, wzmacniając system odpornościowy oraz pobudzając siły witalne organizmu. Marma jest uważana za najbardziej regenerującą ze wszystkich zabiegów ajurwedyjskich.

 Shirodhara – antidotum na napięcie i stres. Ta prastara indyjska technika, polegająca na laniu ciepłego oleju na czoło, pobudza pracę gruczołów dokrewnych (przysadka, szyszynka), odpowiedzialnych za zrównoważoną gospodarkę hormonalną, uspokaja autonomiczny system nerwowy (nerwowość, bezsenność, lęki, stres), łagodzi chroniczne bóle głowy (migreny) i przeciążenia umysłowe, dając przy tym nieporównywalne poczucie relaksu i wewnętrznej harmonii. Masaż ten poprawia też pamięć, zdolność koncentracji, poszerza percepcję i rozwija intuicję. Relaksuje mięśnie twarzy, dodając jej blasku i łagodząc rysy.

JAKIE DOLEGLIWOŚCI MOŻNA LECZYĆ ZA POMOCĄ MASAŻY AJURWEDYJSKICH?

olejek arganowy

Jako że ajurweda uznawana jest za gałąź medycyny naturalnej, jej zabiegi nie tylko działają relaksująco, ale też leczniczo. Możemy za ich pomocą wspomagać system nerwowy, a nawet leczyć bóle kręgosłupa czy głowy. Popularnymi zabiegami są między innymi:

❤ Netra Vasti – jest to zabieg olejowy na oko, którego zadaniem jest uwalnianie napięć zgromadzonych w tej okolicy. Lanie ciepłego oleju wprost na gałkę oczną poprawia widzenie, łagodzi ból, a także odżywia układ nerwowy. Dodatkowo olej nadaje oku niesamowity błysk, wygładza zmarszczki i zmniejsza ciemne cienie pod oczami.

❤ Udvartana – naturalny zabieg, wspomagający odchudzanie. Podczas masażu wykonywanego specjalną mieszanką ajurwedyjskich ziół, poprawia się krążenie krwi i limfy, redukowana jest tkanka cellulitowa oraz usuwane toksyny z organizmu. Najlepsze efekty uzyskami w połączeniu z dietą ajurwedyjską.

❤ Greeva Vasti – zabieg olejowy na szyjnym odcinku kręgosłupa. Masaż ten rewelacyjnie wypływa na wzmocnienie systemu nerwowego. Poprawia krążenie i przynosi ulgę przy chronicznym bólu szyi, deformacji dysków czy zwyrodnieniach kręgosłupa. 

Wszystkie tego rodzaju masaże powinny być poprzedzone konsultacją, by wykluczyć przeciwwskazania do ich wykonania. Na takie konsultacje i podstawowe zabiegi możecie umówić się również w naszym gabinecie :).

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.