Efekt po 1 masażu 

 

Podstawowym masażem wykonywanym w naszym gabinecie jest nasz firmowy masaż Marie Margo, czyli Terapia Manualna twarzy, szyi i dekoltu 1. i 2. stopnia).
 
Terapia Manualna twarzy, szyi i dekoltu jest jedną ze współczesnych technik masażu mięśniowo-powięziowego. Ma doskonałe działanie terapeutyczne, korygujące oraz odmładzające. Sprawia, że mięśnie stają się podatniejsze na modelowanie, bardziej elastyczne. Masaż firmowy Marie Margo ten działa na tkankę łączną oraz mięśniową na wszystkich warstwach – od skóry do okostnej (powierzchni kości), a także na takie elementy tkanek jak tkanki okołostawowe, okołookostne tkanki, mięśnie prostowniki ciała.
Terapia ta może być wykorzystana w celach leczniczych i profilaktycznych (problemy z napięciami, zwyrodnienia, procesy zrostowe, zastoje krwi i limfy, degeneracja tkanki różnego rodzaju) oraz jako element kompleksowego (systemowego) odmładzania.
 
Podczas masażu terapeutycznego Marie Margo mamy do czynienia z głębokim opracowaniem tkanek w celach:
 1. zdjęcia napięcia mięśniowo-powięziowego
 2. odblokowywania głębokich naczyń krwionośnych i limfatycznych
 3. rozmiękczenia stwardniałych zrostowych zdegenerowanych tkanek
 4. odbudowy kurczowej zdolności mięśni
 5. aktywizacji regeneracji tych tkanek.
Zadaniem Terapii Manualnej jest rehabilitacja tkanek w celu ich odnowy. Efekt odmładzania następuje dzięki pobudzonej regeneracji tkanek. Należy też wziąć pod uwagę, że efekt wizualny jest jedynie efektem ubocznym. Głównym celem masażu jest odnowa tkanki na poziomie komórkowym. Dzięki Terapii Manualnej tkanki naszego ciała są lepiej dotlenione, dostarczane są im w odpowiedniej ilości substancje odżywcze oraz woda. Masaż pobudza procesy samonaprawcze, pomaga w oczyszczaniu tkanek.
 
 To jednak nie są jedyne jego zalety. Dzięki masażowi terapeutycznemu możemy zmniejszać dolegliwości oraz wspomagać leczenie w takich przypadkach jak:
 1. migreny, bóle głowy, zawroty głowy, nadciśnienie (poprawa krążenia mózgowego)
 2. bruksizm, problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym (praca na mięśniach żwacza i stawie skroniowo-żuchwowym)
 3. obrzęki w obrębie twarzy i głowy (zdrowy drenaż limfatyczny, udrożnienie przepływów limfy)
 4. pogłębiona lordoza szyjna, zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa (dużo pracujemy na mięśniach i powięziach szyi)
 5. brak ruchomości w stawach żebrowo-mostkowych
 6. trudności w oddychaniu i utrzymaniu prawidłowej postawy ciała
 7. napięcia psycho-somatyczne (nerwica wegetatywna, nerwica lękowa, depresja)
 8. problemy z krążeniem w oczach
 9. chronicznie zablokowane zatoki
 10. problemy ze słuchem
 11. paradontoza (praca na żuchwie, dziąsłach)
Terapia Manualna twarzy, szyi i dekoltu wykonana w obrębie ramion, dekoltu, szyi, twarzy i głowy wpływa na ogólne samopoczucie klienta/pacjenta. Masaż ten wykonywany jest przez osobę z wykształceniem medycznym lub fizjoterapeutycznym, lub pod nadzorem takiej osoby.
 
Pojedynczy zabieg trwa 60 minut. Zaleca się, by wykonywany był w seriach po 5-10 masaży.
Przeciwskazania do wykonywania masażu:
 1. stany zapalne skóry (zarówno te alergiczne, jak i zakaźne),
 2. trądzik krostkowy i ropny,
 3. trądzik różowaty w fazie aktywnej,
 4. skóra mocno naczyniowa,
 5. liszaje,
 6. przerwanie ciągłości naskórka, czyli wszystkie rany i ranki,
 7. choroby dermatologiczne,
 8. stany ropne jamy ustnej, w szczególności migdałów,
 9. stany zapalne (szczególnie dziąseł),
 10. zmiany ropne okołozębowe,
 11. świeże ekstrakcje zębów,
 12. inne choroby w jamie ustnej (na przykład choroby gruczołów ślinowych),
 13. ciąża zagrożona,
 14. gorączka,
 15. stany grypowe,
 16. powiększone węzły chłonne,
 17. choroby nowotworowe,
 18. stany po ich chirurgicznym leczeniu,
 19. guzki niewiadomego pochodzenia,
 20. tętniaki,
 21. nadciśnienie,
 22. ciężkie choroby serca,
 23. podejrzenie zawału mięśnia sercowego,
 24. wady serca,
 25. zaawansowana miażdżyca,
 26. zakrzepica,
 27. ciężkie stany alergiczne,
 28. nadczynność tarczycy (dotyczy masażu szyi),
 29. chłoniak,
 30. ciężkie stany chorobowe wymagające specjalistycznego leczenia,
 31. porażenie nerwu trójdzielnego lub jego gałęzi,
 32. choroby psychiczne.
Drenaż limfatyczny – technika tkankowa

Rzadko spotykana technika drenażu limfatycznego pochodzi z Dalekiego Wschodu. Podczas masażu następuje głębokie oczyszczenie tkanek i pobudzenie odpływu limfy ze stref największego zastoju płynów na twarzy. Po serii zabiegów uzyskujemy silny lifting i zdrowe wyszczuplenie twarzy. Masaż najlepiej sprawdza się u osób ze skłonnością do obrzęków twarzy. Drenaż limfatyczny nie może być wykonywany zbyt często. Zaleca się go raz na jakiś czas jako technikę wspomagającą. Drenaż trwa około 20 min.

 

 

 

 

 

 

Masaż jest wykonywany za pomocą specjalnych kosmetycznych baniek próżniowych. Ma działanie rozluźniające, odmładzające i oczyszczające. Poprawia napięcie skóry i mięśni, ma mocny efekt wygładzający. Regeneracja tkanek odbywa się dzięki powstawaniu nowych naczynek włosowatych. Zaleca się wykonanie tego masażu jako technikę wspomagającą lub jako samodzielny masaż. Czas trwania 15-30 min.

 

 

 

 

Delikatny masaż – głęboki relaks – lifting twarzy

 

Masaż liftingujący metodą Stanleya Rosenberga

Jest to wyjątkowa relaksacyjna technika masażu. Za pomocą niezwykle delikatnego dotyku uzyskujemy głębokie rozluźnienie tkanki łącznej twarzy, głowy, barków, szyi i dekoltu. W masażu są wykorzystywane techniki terapii czaszkowo-krzyżowej, co pomaga w leczeniu skutków stresu i depresji. Rozluźniając mięśnie i powięzi osiągamy widoczny efekt liftingujący. Po zabiegu poprawia się wyraz i mimika twarzy oraz znikają nawykowe napięcia mięśni mimicznych. Masaż jest zalecany osobom zestresowanym, przemęczonym oraz wrażliwym na mocniejsze techniki masażu. Czas trwania 60 min.

Wyjątkowa technika relaksacyjna, oczyszczająca organizm, wspierająca wszystkie układy w naszym ciele, rozluźniająca napięcia mięśniowe i stymulująca organy, mięśnie, kości.

To technika namaszczania olejkami, które w specjalny sposób nakładane są na stopy i plecy. Masaż przynosi organizmowi strukturalne i elektryczne dostrojenie poprzez energię olejków eterycznych. Do zabiegu stosowane są olejki terapeutyczne firmy Young Living.

Przeciwskazania: ciąża, karmienie piersią, przebyte operacje kręgosłupa, gdy zostały tam wstawione pewne elementy (implanty, śruby, itp.).

 

Warsztaty Automasaże Odmładzające metodą Korygującego Rozmiękczenia

 

Metoda ta jest zupełną nowością w Polsce. Do tej pory stosowana była głównie w Rosji oraz Izraelu. Za pomocą specjalnych technik masażu osiągamy rzeczywiste odmładzanie tkanek na poziomie komórkowym. Masaż zmienia proporcje i położenie tkanek względem siebie, dostosowując je do wyglądu młodej twarzy. Pozwala to na osiągnięcie wyjątkowego efektu odmłodzenia!

Elementy Korygującego Rozmiękczenia stosujemy w II stopniu masaży w gabinecie, oraz prowadzimy warsztaty podstaw automasaży odmładzających metodą Korygującego Rozmiękczenia dla dalszego samodzielnego wykorzystywania w domu. Metoda pozwala zrozumieć, dlaczego nasze ciało i twarz traci z wiekiem kształt, a jakość tkanek pogarsza się.