EFEKTY

Jak działa Estetyczna Rehabilitacja twarzy i ciała? Jakich mogę spodziewać się efektów?

Dzisiejszy rynek kosmetyczny oraz rynek medycyny estetycznej zalewają oferty zabiegów odmładzających. Najczęściej jednak są to metody inwazyjne – z wykorzystaniem botoksu, czy innych substancji, takich jak np. wypełniacze. Zastosowanie tych środków może dać jednak efekt odwrotny od zamierzonego.

Metody te bowiem nie regenerują skóry i są rozwiązaniem doraźnym. Oznacza to tyle, że trzeba je co jakiś czas powtarzać. Jednak zbyt częste stosowanie zabiegów z użyciem np. botoksu może prowadzić do problemów skórnych. Tkanki twarzy mogą utracić zdolność do utrzymania materiałów wypełniających w miejscu ich pierwotnego wprowadzenia. Skutek bywa niestety opłakany – łatwo to zauważyć na przykład na zdjęciach celebrytek, które chcąc zachować młodość, stosują coraz więcej i więcej inwazyjnych zabiegów odmładzających.

Sparaliżowany botoksem mięsień jest wyłączony z udziału w procesach fizjologicznych tkanek twarzy. Prowadzi to do osłabienia napięcia, a także zaburzenia procesów odżywiania i regeneracji skóry. Stosowane zbyt długo ostrzykiwania z botoksu czy stosowanie wypełniaczy może w konsekwencji poważnie zmienić budowę i funkcjonowanie wszystkich warstw tkanek.

Alternatywą dla metod inwazyjnych i szkodliwych dla organizmu są naturalne zabiegi kosmetyczne oraz zabiegi manualne takie jak masaże czy korekty manualne.

Stosując zabiegi kosmetyczne, dbamy o naszą skórę – możemy dzięki nim leczyć trądzik, oczyszczać cerę, czy pozbywać się blizn. Niestety zabiegi te nie mają istotnego wpływu na odmładzanie skóry, przywrócenie twarzy młodych kształtów, czy pobudzeniu do pracy mięśni. Nie da się również za ich pomocą zwalczyć procesów zrostowych i martwicowych, które stanowią główną przyczynę starzenia się twarzy i ciała.

Studio Marie Margo mamy na to sposób! Jako jedyni w Polsce jesteśmy w stanie w sposób skuteczny, naturalny i przede wszystkim nieinwazyjny zahamować procesy starzenia się twarzy i ciała. Stosujemy do tego Estetyczną Rehabilitację, czyli zestaw masaży i korekty manualnej.

Dlaczego Estetyczna Rehabilitacja tkanki jest skuteczna?

Tkanki naszego ciała są bardzo plastyczne. Cały czas adaptują się do nowych warunków, zmieniają się pod wpływem złych nawyków (np. marszczenia brwi), braku wody, tlenu czy substancji odżywczych. Wszystkie te czynniki wpływają na ich deformację. Bardzo szkodliwe dla tkanek jest też tzw. statyczny ucisk, jak np. siedzenie, stanie, leżenie, brak ruchu i kompensacji masażem, czy statyczne zgięcia (garbienie się, praca dłoni i rąk, zginanie kolan). Negatywny wpływ ma również nieprawidłowa postawa ciała i twarzy.

Wszystkie wspomniane wyżej czynniki mogą doprowadzić do deformacji tkanek: skóry, tkanki podskórnej, powięzi, mięśni, ścięgien, a nawet kości. W rezultacie deformacje te mogą wywołać zaburzenia krążenia, zastój limfy i krwi żylnej, a nawet gromadzenie się toksyn w organizmie i powstanie procesów zrostowo-martwicowych.

Podczas manualnej pracy z tkankami skutecznie zwalczamy procesy starzenia, przywracając młodość i zdrowie na każdym milimetrze twarzy i ciała. Praca manualna pozwala na przywrócenie właściwego krążenia w tkankach, cofnięcie się procesów zrostowych, wyrównanie braków lub nadmiarów tkanki łącznej. Pozwala to na wydobycie młodej i zdrowej skóry spod zestarzałych bruzd, zgięć i zmarszczek.

Dzięki naszym zabiegom możemy mówić o naprawdę zauważalnych zmianach, takich jak: wygładzone czoło, zmniejszone bruzdy, podniesione brwi, otwarte oko, zmniejszenie tzw. kurzych łapek, spłycenie „doliny łez”.

Manualna praca z tkankami pozwala na podniesienie nosa, zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych, powiększenie ust, wyrównanie i podniesienie owalu twarzy i policzków. Jednym z częstych efektów jest też odmłodzenie i podniesienie skóry szyi oraz likwidacja bruzd i reliefów na skórze dekoltu

EFEKTY

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.