DLACZEGO MASAŻE ODMŁADZAJĄCE MOGĄ BOLEĆ?

Cala prawda o mezoterapii...

Kilkakrotnie na moim fanpage’u na Facebooku pojawiały się recenzje kobiet bardzo zadowolonych z efektów automasaży odmładzających. Jednocześnie podkreślały one, że masaże te mogą boleć. Że czasem ten ból jest trudny do zniesienia, a mimo to warto pocierpieć. Jak to jest naprawdę? Dlaczego masaże odmładzające bolą?

CZYM JEST „WYBOLEWANIE”?

Nie ma w języku polskim takiego słowa, prawda? Jest to bowiem autorski termin, którym określam pierwszy i jednocześnie najtrudniejszy etap odmładzających masaży metodą Korygującego Rozmiękczenia (autor Natalia Jukov).

„Wybolewanie”, czyli inaczej wyjście z bólu. Proces niezbędny do uzyskania efektów i uzdrowienia tkanki.

Zdarza się, że osoby, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym uzdrawiającym odmładzaniem twarzy i ciała przy pomocy automasaży metodą Korygującego Rozmiękczenia, skarżą się na demotywujący ból w niektórych miejscach podczas wykonania masażu.

Ten ból jest bardzo specyficzny. Tkliwy, wrażliwy, newralgiczny, nieprzyjemny i często nie do zniesienia. Oznacza to, że tkanka jest już w stadium aktywnej degradacji organicznej. Niestety nie ma żadnych innych badań, które mogą to potwierdzić. Jedynie solidne uszczypnięcie w odpowiedni sposób w odpowiednim miejscu oraz właśnie ten ból pokazują nam, jaki naprawdę jest stan naszych tkanek. Co ciekawe, nie trzeba być osobą w „odpowiednim wieku”, by nasze tkanki ulegały degradacji. Procesy zrostowe dotyczą również osób młodych, a nierzadko i dzieci.

JAK ZMNIEJSZYĆ BÓL PODCZAS MASAŻU?

Aby zmniejszyć te nieprzyjemne dolegliwości, które często powstrzymują nas od skutecznego wykonywania automasaży, należy zachowywać odpowiednią kolejność stref. Osoby, które uczestniczyły w Warsztatach Automasaży Odmładzających Metodą Korygującego Rozmiękczenia doskonale  znają tę kolejność. Zasada jest prosta – zanim podejdziemy do zaplanowanej strefy, powinniśmy najpierw opracować strefę leżącą niżej. Na przykład, w strefie kolan pracuje się najlepiej po opracowaniu stóp.

Bezmyślne szarpanie tylko i wyłącznie w newralgicznej strefie, może co prawda uzdrowić tkankę, ale proces ten będzie wolniejszy i z całą pewnością nie do końca efektywny. A może nas niestety zdemotywować.

BÓL MOŻE BYĆ NASZYM PRZYJACIELEM

Nie trzeba bać się bólu. Lepiej pocierpieć trochę podczas masaży w celu uzdrowienia (i znieczulenia!) tkanki, niż czekać aż ta tkanka zacznie boleć bez dotknięcia, sama z siebie jak to często bywa przy chorobie w aktywnym stadium.

Być może zainteresuje Cię fakt, że dzięki automasażom możesz sama zdiagnozować chorobę w stadium jeszcze niewykrywalnym. Przykładowo ból podczas głębokich chwytów tkanek miękkich w strefie dotychczas zdrowego kolana będzie oznaczał początek artretyzmu. I zapewniam Cię, że ten artretyzm nie będzie jeszcze widoczny w badaniach lekarskich.

Jeśli zastanowisz się chwilę, sama stwierdzisz, jak ogromne możliwości uzdrawiania i zapobiegania kryją się w tych prostych masażach. Korzystaj z nich, póki się da :). Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno.

Już w październiku rusza nowa edycja Warsztatów z Automasaży Odmładzających Metodą Korygującego Rozmiękczenia. Obserwuj mój fanpage na Facebooku i bądź na bieżąco.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.