JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY MASAŻY ODMŁADZAJĄCYCH?

Cala prawda o mezoterapii... (1)

O tym, że masaże i automasaże odmładzające niosą za sobą niepowtarzalną korzyść, powtarzamy Wam niemal bez przerwy. Coraz częściej jednak pytacie nas o to, jak długo utrzymuje się efekt naszego masażu. I czy nie lepiej zainwestować w operację plastyczną, która przecież jest trwała. Czy rzeczywiście jest? I czy naprawdę lepiej dać się pociąć niż włożyć trochę wysiłku i systematycznej pracy w masaże zapraszam na wpis.

Masaże, które wykonujemy w naszym Studio, a także techniki, których uczymy na naszych warsztatach, polegają na pracy na tkankach. Są to głębokie techniki manualne, powodujące zmiany na poziomie komórkowym. Mówiąc obrazowo zniszczona tkanka pod wpływem masaży i głębokiego ucisku zaczyna się odbudowywać, powracając do swoich młodych kształtów.

 

Czy efekt masażu jest trwały?efekty masaży odmładzających

 

Tak naprawdę to, jak długo będzie się utrzymywał efekt masażu, zależy od wielu czynników. Od wieku klienta, postępu degeneracji tkanek, tego, jak bardzo tkanka jest podatna na zmiany oraz codziennych nawyków mimicznych, nad którymi większość z nas niestety nie panuje.

Po jednym masażu w Studio Marie Margo zauważalne efekty wizualne mogą utrzymywać się od kilku dni do nawet paru tygodni. Seria zabiegów (5-15 masaży) może przynieść znacznie trwalsze efekty od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wszystko to dzięki zmianie, które zachodzi w strukturze wszystkich warstw tkanek, poczynając od skóry, aż do okostnej. Dzięki naszym masażom następuje odbudowa i normalizacja procesów fizjologicznych, która umożliwia tkankom powrót do naturalnego wyglądu.

 

Dlaczego efekt masażu się cofa?masaż odmładzający

 

Niektóre z naszych klientek spodziewają się, że efekt masażu będzie się utrzymywał przez całe życie. Jest to jednak fizycznie niemożliwe, jeśli nie pracujemy z tkankami regularnie (czy to w naszym gabinecie czy samodzielnie w domu). Dlaczego? Ponieważ nasze tkanki są codziennie przez nas używane, a często nawet zużywane w nadmiarze. Siedzenie, stanie, ugniatanie, nawyki mimiczne i wiele innych czynników powoduje, że zmarszczki pogłębiają się, a procesy naprawcze cofają.

Działa tu efekt podobny do rehabilitacji jeśli jej zaprzestaniemy, a czynniki szkodliwe nie znikną, ból wróci. Jedynie regularna wytrwała praca jest w stanie uchronić nas przed negatywnymi skutkami codziennych nawyków. Poświęcenie twarzy i ciału choć kilkunastu minut uwagi dziennie – to najskuteczniejszy sposób w walce z procesami starzenia oraz procesami degeneracyjnymi (zrostami i martwicami).

 

A może operacja plastyczna?operacje plastyczne

 

Ludzie są z natury dość leniwi, dlatego wiele osób kwestionuje skuteczność naszych masaży. Desperacko próbując oszukać starość, wskazują jako alternatywę operacje plastyczne, zastrzyki z botoksu, lasery czy inne metody inwazyjne. Działają one szybciej i rzekomo są bardziej efektywne. Czy rzeczywiście?

Poddając się zabiegom medycyny chirurgicznej, nie możemy tak naprawdę być pewni efektów. Lekarz jest w stanie je przewidzieć, ale nigdy nie da 100% gwarancji. Nie ma też pewności, że organizm nie odrzuci sztucznych wypełniaczy – niewiele się o tym mówi, a sytuacje te mają miejsce dość często. Nasze ciało walczy z tym, co nienaturalne.

Efekty operacji plastycznych też nie są trwałe (co, biorąc pod uwagę ich nieprzewidywalność, jest w sumie dobre). Mogą się utrzymywać przez kilka lat, jednak w którymś momencie pacjent stwierdzi, że potrzeba mu kolejnej operacji, i kolejnej, i kolejnej.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że jeśli wytniemy kawałki ciała (a tak w wielu przypadkach robi się podczas operacji plastycznych), przyczyny starzenia wciąż pozostaną te same. Operacja nie cofnie zaawansowanych procesów zrostowo-martwicowych. Niekorzystne przemieszczanie się tkanek na ciele i twarzy nadal będzie postępowało. Efekt może być mocno nieprzewidywalny. Starczy spojrzeć na twarze i ciała celebrytów, by przekonać się, że nie zawsze wszystko idzie tak, jak powinno.

Jeśli chcesz wiedzieć, co robić, by zachować młodość na dłużej i przeciwdziałać aktywnie procesom starzenia się, zachęcam Cię do zapisania się na naszą listę mailingową. W podziękowaniu za zaufanie otrzymasz ode mnie poradnik „Profilaktyka przedwczesnego starzenia się”, w którym szczegółowo omawiam procesy zachodzące w tkankach i wskazuję, jak im przeciwdziałać.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.