JAK BEZPIECZNIE ODMŁODZIĆ TWARZ I CIAŁO?

Powikłania medycyny estetycznej

W dzisiejszych czasach rynek kosmetologii i medycyny estetycznej przesycony jest ofertami zabiegów odmładzających. Wśród nich królują zabiegi z użyciem botoksu i wypełniaczy, które mogą być bardzo szkodliwe dla naszego ciała. Niepożądane efekty, powstające po wprowadzeniu materiałów obcych pod skórę, czy paraliżowanie mięśni to tylko kilka skutków ubocznych.

Dlaczego medycyna inwazyjna niszczy ciało?

Bardzo niewiele mówi się o tym, że zabiegi inwazyjne nie wywołują procesów regeneracyjnych w tkankach, czyli tak naprawdę wcale nie prowadzą do odmładzania. Wypełnienie pustych miejsc na twarzy sprawia natomiast, że z czasem się one powiększają. Tkanki twarzy tracą bowiem zdolność do utrzymania materiałów wypełniających w miejscu ich pierwotnego wprowadzania. Prowadzi to do powstania sztucznych kształtów twarzy, a ona sama sprawia wrażenie, jakby „zjechała” w dół. Dodatkowo w tkankach zachodzą coraz bardziej dominujące procesy zrostowe.

Przy zastosowaniu botoksu sparaliżowany mięsień zostaje na długi czas wyłączony z całego kompleksu procesów fizjologicznych w tkankach twarzy. W konsekwencji prowadzi to również do osłabienia napięcia skóry oraz zaburza jej proces odżywiania i regeneracji. Biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę czasową – botoks i wypełniacze dosłownie rujnują twarz, a także prowadzą do poważnych zmian w budowie i funkcjonowaniu wszystkich warstw tkanek.

Bezpieczna alternatywa dla chirurgii plastycznejjak odmłodzić twarz

Alternatywą dla metod inwazyjnych są współczesne nieinwazyjne i naturalne zabiegi kosmetyczne oraz zabiegi manualne. Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju masaże i korekty manualne.

Zabiegi kosmetyczne co prawda doskonale dbają o skórę, i nawet są wstanie poprawić jej jakość. Dzięki nim możemy leczyć trądzik, blizny czy skórę naczyniową. Niestety sama kosmetologia nie jest w stanie zdziałać wiele, jeśli chodzi o kompleksowe odmładzanie skóry, podniesienie zwiotczałej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jest też nieskuteczna w odbudowywaniu młodych kształtów twarzy, przywróceniu do życia mięśni i zwalczaniu procesów zrostowych oraz martwicowych. A to te ostatnie stanowią główną przyczynę starzenia się twarzy i ciała.

W Studio Marie Margo proponujemy naszym Klientom jedyny skuteczny, naturalny i nieinwazyjny sposób na zapobieganie procesom starzeniowym twarzy i ciała. Naszą tajemnicą jest manualna terapia tkanki, czyli różne techniki masaży i korekty manualnej. Tkanki naszego ciała są bardzo plastyczne, co potwierdza ich deformacja z upływem czasu. Bez przerwy pracują i reagują na codzienne zabiegi, nawykowe czynności fizyczne, brak wody, tlenu, substancji odżywczych, warunki statycznego ucisku, czy nieprawidłową postawę ciała i twarzy (tak-tak, twarzy też). Wszystkie te czynności prowadzą do deformacji tkanek skóry, tkanek podskórnych, powięzi, mięśni, ścięgien, a nawet kości. Deformacje te mogą wywoływać zaburzenie krążenia, zastój limfy i krwi żylnej, gromadzenie się toksyn oraz powstawanie procesów zrostowo-martwicowych.

Manualna praca na tkankach kluczem do sukcesu

Manualna praca na tkankach pomaga w niewiarygodny sposób zwalczyć procesy starzenia się skóry oraz przywrócić zdrowie i młodość na każdym milimetrze powierzchni ciała i twarzy. Dzięki masażom odbudowane zostaje krążenie w tkankach, procesy zrostowe cofają się, a braki lub nadmiar tkanki łącznej zostają wyrównane. Terapia manualna pozwala na wyeksponowanie młodej i różowej skóry spod zestarzałych bruzd, zgięć i zmarszczek, a także na rozbicie twardych zbitych elementów tkanki tłuszczowej podskórnej.

To, co możemy zaobserwować na zewnątrz, to stopniowe cofnięcie się deformacji wiekowych, wygładzenie skóry, podniesienie tkanek dekoltu, szyi i twarzy. Skóra wygląda młodo, a proporcje twarzy i ciała stopniowo wracają do tych sprzed 10-15-20 lat. Nasze czoło znów staje się gładkie, bruzdy zmniejszają się, brwi podnoszą, powieki przestają opadać. Co więcej zanikają tzw. „kurze łapki”, a „dolina łez” ulega spłyceniu. Dzięki terapii manualnej mamy szansę uzyskać bardziej zgrabny i podniesiony nos, zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe, powiększyć usta, wyrównać i podnieść owal twarzy i policzków, odmłodzić i podnieść skórę szyi, a nawet zlikwidować bruzdy i reliefy na dekolcie itp.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.