JAK POZBYĆ SIĘ WORKÓW POD OCZAMI?

Jak starzeje się twarz

Worki pod oczami to jeden z najbardziej irytujących defektów urodowych. Kto z nas nie zna tego problemu? Od czasu do czasu każdą z nas niestety dopadają i niestety, jeśli pojawią się raz, istnieje spora szansa, że będziemy się borykać z tym problemem częściej. By odpowiedzieć na pytanie, jak się ich pozbyć, trzeba zacząć od przyczyny ich powstania.

Worki pod oczami nie biorą się niestety znikąd. Poniżej przedstawiam Wam listę trzech najważniejszych powodów, które sprawiają, że nasza twarz jest narażona na mało estetyczne opuchlizny, nieraz połączone z cieniami:

  • Opuchlizna pod oczami może wskazywać na wadliwą pracę nerek. Dlatego kiedy już zaczniemy dochodzić przyczyny powstania worków pod naszymi oczami, warto jest zrobić komplet badań i upewnić się, czy nasze nerki na pewno pracują jak należy. W prawidłowym funkcjonowaniu możemy je na szczęście wspomóc, stosując odpowiednie suplementy diety, zioła i herbatki wspomagające pracę nerek.
  • Worki pod oczami świadczą o zatrzymaniu wody w organizmie. Proces ten spowodowany jest zbyt małą ilością wody wypijanej w ciągu dnia (organizm magazynuje wodę na zapas) oraz jedzeniem na noc słonych potraw. Zagryzając słone paluszki, chipsy i krakersy sprawiamy, że natychmiast chce nam się pić. A zbyt duża ilość wypitej na noc wody może okazać się szkodliwa – nerki lubią w nocy odpocząć.
  • Wpływ na powstawanie nieestetycznych worków i cieni pod oczami mają, choć nie są ich bezpośrednią przyczyną, brak snu oraz spędzanie w bezruchu długich godzin przed komputerem. Często worki pod oczami pojawiają się też u kobiet bezpośrednio przed okresem, czy u dzieci po ciężkim porodzie (zaburzenie krążenia żylnego i odpływów limfy w obrębie głowy). Warto też zadbać w nocy o wygodną poduszkę, gdyż nieprawidłowe ułożenie głowy może sprawić, że dorobimy się zastoju limfy w obrębie głowy.

 

Kiedy pojawiają się worki pod oczami?

Opuchlizna pod oczami może ujawnić się późno, nawet po trzydziestym roku życia. W tym czasie skóra na dolnych powiekach traci swoją warstwę podskórną oraz zmienia swoje położenie, dlatego przestaje skutecznie ukrywać obrzęki.  Położenie zmienia nie tylko tkanka pod oczami, ale i tkanki całej twarzy oraz ciała. Nieraz zauważone zostały pozytywne zmiany na twarzy po masażu stóp (tak, tak, stóp!) metodą Korekty Plastycznej  (autor Natalia Jukov, Izrael), co udowadnia w praktyce że tkanki naszego ciała to jednolite – płótno, które ulega deformacji w jednym miejscu ciała, powoduje deformacje w innych miejscach (więcej takiej wiedzy przekazujemy kursantkom na naszych szkoleniach z automasaży odmładzających metodą Korekty Plastycznej).

W niektórych sytuacjach, kiedy powstawanie worków jest stanem przewlekłym, na twarzy mogą pojawić się nawet tzw. przepukliny. Te realne worki potrzebują dłuższej i bardziej cierpliwiej pracy, ale nie ma nic niemożliwego!

Jak zapobiegać powstawaniu opuchlizny pod oczami?

Workom pod oczami można w dużym stopniu zapobiegać, stosując środki prewencyjne. Należy do nich przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych, a także manualna ingerencja w tkanki skóry (korekta struktury i położenia tkanek wg specjalnej techniki masażu).

Stosując masaże i ucisk manualny dosłownie wyciskamy limfę z worków pod oczami i usprawniamy odpływy limfatyczne. Dzięki tej metodzie leczymy tkanki bezpośrednio i przywracamy ich grubość, elastyczność, właściwości amortyzacyjne oraz zdrowie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.