JAKI RODZAJ MASAŻU WYBRAĆ

Jaki rodzaj masażu wybrać Marie Margo

Idąc do masażystki czy kosmetyczki, bardzo często nie wiemy, jakie są rodzaje masażu. Nie jesteśmy specjalistkami, jednak wiemy, jakich efektów oczekujemy po zabiegu. Czy chodzi o relaks, czy może o odmładzanie? Dlatego by odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj masażu wybrać, musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć. I w zależności od celu, szukać techniki.

To nie jest wcale takie proste! Kiedyś była tylko jedna technika masażu, której uczyły się i kosmetyczki, i masażyści. Dziś jest ich mnóstwo i każda jest autorska i unikalna. I nie ma tu ironii, gdyż na jakość masażu ma wpływ nie tylko sam sposób masowania, ale również temperament masażysty, jego wiedza, doświadczenie, świadomość tego, co robi itd. Tak jak w szkole uczono nas pisać tym samym sposobem, ale przecież każdy z nas wypracował sobie inny charakter pisma. Nie do podrobienia.

Jak zatem wybrać taki masaż?

Musisz wiedzieć, że masaże różnią się od siebie głębokością docierania do tkanek. Dlatego też możemy je podzielić na różne rodzaje.

>>> Pierwszy rodzaj masażu twarzy to ten bardziej powierzchniowy – klasyczny, kosmetyczny lub drenaż limfatyczny. Może koić i tonizować skórę. Przywróci jej odżywianie i koloryt oraz przygotuje do nałożenia maseczki czy peelingu. Już 10-15 masaży da dobry efekt profilaktyczny.

Na masaż ten składają się głównie ruchy głaszczące, delikatne poszczypywania wzdłuż linii kosmetycznych, czyli linii najmniejszego rozciągania skóry.

>>> Głęboki masaż na szkielecie mięśniowo-powięziowym (miofascio, masaż tkanek głębokich, plastyczny, rzeźbiący, modelujący itp.). Jego efektem są zmniejszone zmarszczki, napięty owal twarzy, zmniejszone bruzdy nosowo-wargowe, zmniejszenie napięć w okolicach ust. Masaż ten przywraca tkance prawidłowe odżywianie, na czym korzysta również skóra. To odpowiedni zabieg dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek. Jednak, by zauważyć widoczne i trwałe efekty potrzeba jest około 3-4 tygodni, a najlepiej jest, aby seria trwała około 3 miesięcy.

Ten masaż może być bolesny z uwagi na chroniczne napięcie masowanych mięśni. Na niego składają się głębokie chwyty tkanek, przecierania, uciski do poziomu okostnej. Tutaj nie obawiaj się, że skóra się rozciągnie. Można to porównać z tym, jakbyśmy chcieli uchwycić obcisły gorset poprzez luźną bluzę z tkaniny. Bluza się nie rozciągnie, a gorset zostanie poprawiony.

Marzysz o prawdziwych zmianach i odmłodzeniu?

jaki rodzaj masażu wybrać marie margo

Jeśli tak, Twoim celem powinien być:

>>> Masaż bardzo głęboki – tak naprawdę nie można go nawet nazwać masażem. Jest to rodzaj terapii manualnej, rehabilitacja z pierwszego zdarzenia. Przy takim zabiegu docieramy pośrednio lub bezpośrednio aż do kości, do zgromadzeń więzadłowych, poruszamy tkanki przy samej czaszce, wpływamy na współpracę kości z tkankami miękkimi oraz z płynani.  Jest to trudna i bardzo wymagająca (zwłaszcza od masażysty) technika, która daje najbardziej widoczne i długotrwałe efekty. Przywraca naturalnie młode kształty: wysokie kości policzkowe, pełne usta, wyraźnie zarysowuje linię szczęki, daje młode spojrzenie. Jeśli celem jest młody wygląd – to jest właśnie ten zabieg.

Takie techniki (np. osteopatyczne) opierają się w dużej mierze na korygowaniu kości i stawów. Mogą być prawie nieodczuwalne przez klienta albo wręcz przeciwnie — mogą być bardzo, ale to bardzo bolesne — zwłaszcza tam, gdzie występuje duża grupa więzadeł. Ten ból jest jednak pożądany i w efekcie odbiera się go pozytywnie.

Celem tego zabiegu jest ustawienie kości na swoje miejsce, zapewnienie prawidłowego przewodnictwa nerwowego mięśniom w celu ich szybkiej i długotrwałej tonizacji, otwieranie głównych naczyń krwio- i limfonośnych, które odżywiają mięśnie, tkankę tłuszczową podskórną oraz skórę. Tutaj możemy mówić o zahamowaniu procesu więdnięcia tkanek, a nawet cofnięcie procesów starzeniowych.

Jak często powinno się korzystać z masaży?

Ilość oraz częstotliwość zabiegów zależy od tego, jaki poziom pracy na tkankach wybierzesz. Przy powierzchownych kosmetycznych masażach warto wykonać 10-15 zabiegów 2-3 razy w tygodniu. Jeśli wybierzesz głębokie techniki mięśniowo-powięziowe – 10-15 zabiegów 1-2 razy w tygodniu. Przy bardzo głębokich – 5-8 zabiegów raz w tygodniu. Tryb podtrzymujący – raz lub 2 razy na miesiąc, w zależności od potrzeb.

Kurs "Młodość w Twoich rękach"

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.