MOJA SKÓRA SIĘ ROZCIĄGNĘŁA – JAK JEJ POMÓC?

Cala prawda o mezoterapii... (1)

Wiele kobiet, patrząc w lustro twierdzi, że ich skóra się rozciągnęła. Również specjaliści często mówią, że w procesie starzenia skóra rozciąga się pod wpływem grawitacji. Czy rzeczywiście tak jest?

Tak, skóra ma zdolność do rozciągania się. Jednak nie ma to większego znaczenia, jeśli chodzi o zmiany wiekowe. Grawitacja i rozciąganie się skóry mają nikły wpływ na proces starzenia. To, co my nazywamy rozciąganiem i zwisaniem rozciągniętej skóry, jest tak naprawdę procesem przemieszczania się skóry wraz ze wszystkimi warstwami tkanek (warstwą podskórną, mięśniami, a nawet deformacją kości) oraz zmniejszeniem objętości tych wszystkich warstw.

DLACZEGO PROPORCJE TWARZY ULEGAJĄ ZMIANIE?

Zmniejszenie objętości warstw podskórnych sprawia, że – mówiąc obrazowo – skóra nie ma na czym leżeć i zaczyna zwisać. Najlepiej widać to na przykładzie policzków.  Z wiekiem twarz szczupleje. Kiedy się spojrzy na dziecko od tyłu, można zauważyć, że jego policzki wręcz wystają zza obrysu głowy. Mniej więcej w 25 roku życia nasze policzki z powodu „zużycia” zaczynają tracić właściwości i strukturę młodej tkanki, przez co zmniejsza się ich objętość.

Wielokrotnie pisałam o tym, w jakim kierunku tkanki lubią się przemieszczać. Nasze tkanki są jak takie niesforne dzieci – powoli i ostrożnie uciekają od pracy, którą powinny wykonywać. Niestety bardzo często nasze złe nawyki (nieprawidłowa postawa, garbienie się, siedzący tryb życia, zaniedbanie i brak ruchu) sprawiają, że my sami wspomagamy tkanki w tym procesie ucieczki.

CZY DA SIĘ POWSTRZYMAĆ PROCES STARZENIA?

Proces starzenia się i deformacji tkanek można powstrzymać. Fizycznie jest możliwe przywrócenie objętości tkanki, przestawienie jej na właściwe miejsce. Można tego dokonać poprzez właściwe „serwisowanie” naszego ciała. Jednak jest to proces żmudny i wiele osób odpuszcza go już na starcie.

To tak jak z regularnymi ćwiczeniami, które pomagają, choć nie w 100%, powstrzymać proces starzenia. Wiadomo jednak, że do regularnych ćwiczeń wymagane jest samozaparcie i silna wola. A tego nam często brakuje.

CO MOGĘ ZROBIĆ DLA MOJEGO CIAŁA?

Problem przywrócenia tkankom ich właściwego miejsca, dość szybko zwrócił uwagę specjalistów. Stwierdzili oni, iż da się skutecznie przywrócić pierwotny (lub bardzo mu bliski) stan naszego ciała. Kluczem są regularne ćwiczenia fizyczne w połączeniu ze specjalistycznymi masażami. Taka kombinacja daje maksymalny efekt.

Masaże te wykonywane są metodą, zwaną Korygującym Rozmiękczeniem (autor: Natalia Jukov) i można się ich nauczyć podczas naszych warsztatów. Po ich ukończeniu kursanci są wstanie dzięki regularnym masażom samodzielnie uzdrawiać swoje ciało oraz przywracać twarzy naturalny, prawdziwie młodszy wygląd.

Celem tej metody jest poradzenie sobie z problemami zarówno estetycznymi, jaki i zdrowotnymi.  Jak uzdrowić swoje ciało tak, by wyglądało jeszcze młodziej? Na to i inne pytania odpowiadamy podczas warsztatów, prowadzonych przez nasze Studio. Kolejna edycja już w październiku!

Więcej na mariemargo.hekko24.pl/warsztaty/ – koniecznie przeczytaj!

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.