NAJSKUTECZNIEJSZA METODA ODMŁADZANIA TWARZY I CIAŁA

Cala prawda o mezoterapii...

Każda z nas w pewnym momencie swojego życia zaczyna zauważać zmiany w swoim wyglądzie. Czasem proces ten jest powolny, jednak w niektórych przypadkach zmiany zachodzą wręcz lawinowo. Pogłębiające się zmarszczki, coraz bardziej widoczne bruzdy, których nie da się już zatuszować korektorem. W takich momentach chwytamy się każdego sposobu, by zatrzymać młody wygląd na dłużej. Intensywna pielęgnacja twarzy, joga, medycyna estetyczna, masaże odmładzające – każdy z tych sposobów ma swoje zalety. Przekonaj się, jaka jest najskuteczniejsza metoda odmładzania!

PIELĘGNUJ SKÓRĘ CODZIENNIE

 

Wielokrotnie pisałam o różnych sposobach, po które sięgamy, by zatrzymać efekt upływającego czasu. Jednym z nich jest pielęgnacja twarzy. Daje ona bardzo dobry efekt! Pod warunkiem, że używamy preparatów właściwych dla naszej skóry, znamy jej potrzeby i potrafimy zanalizować skład produktów, stojących na półkach w sklepie. Jeśli nie jesteś pewna, czy Twój zakup był prawidłowy, warto zwrócić się o poradę do specjalisty, jakim jest np. skin ekspert.

Pielęgnacja naskórka jest ważna – poprawia stan wierzchniej warstwy skóry. Niestety nie wnika aż tak głęboko, by zniwelować źródło problemu.

CZY DA SIĘ ROZPRAWIĆ ZE ZMARSZCZKAMI RAZ NA ZAWSZE?zmarszczki Marie Margo

Zupełnym przeciwieństwem wydawać się może medycyna estetyczna. Zdecydowanie działa ona dogłębnie. Za pomocą skalpela usuwamy to, co nam nie pasuje i wydawałoby się, że mamy problem z głowy ;).

Nic bardziej mylnego! Wycięcie tkanki nie spowoduje, że otaczające ją komórki przestaną się starzeć i nie przywróci mięśniom pierwotnej objętości. Co gorsza, może doprowadzić do powstania zrostów i blizn, a z tymi jest już bardzo ciężko walczyć.

Powiecie: jak nie skalpel, to może botoks? O botoksie powstał na moim blogu długi artykuł. Zachęcam Cię do odświeżenia sobie tej wiedzy. Botoks nie jest remedium na całe zło. Owszem, błyskawicznie usuwa problem – na chwilę – jednocześnie doprowadzając do paraliżu mięśni i ich obumierania. A to jest najgorsze, co możemy zafundować naszemu ciału.

I znów – nie ma żadnego pozytywnego wpływu na źródło problemu, czyli starzejące się tkanki.

NIE BĘDĘ WYCINAĆ TKANEK, ZACZNĘ ĆWICZYĆ MIĘŚNIE

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się joga twarzy, czyli ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za wygląd naszych policzków, podbródków, a nawet szyi. W myśl zasady, że niećwiczone mięśnie szybciej ulegają grawitacji, zwolenniczki jogi codziennie wykonują szereg ćwiczeń, służących poprawie wyglądu.

Joga jest doskonałym sposobem na dotlenienie mięśni, poprawę ich ukrwienia i kondycji skóry. Już kilkanaście minut ćwiczeń dziennie da w szybkim czasie widoczny efekt. Niestety nie odmładza ona samej tkanki.

Dlatego jest jeden warunek – by joga twarzy przyniosła zamierzony efekt, konieczna jest wcześniejsza odbudowa zdegenerowanych tkanek i likwidacja zrostów. Inaczej możemy sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dopiero stosując te metody łącznie, osiągniemy efekt wszechstronnego odmłodzenia.

CZYM POŚRÓD TYCH METOD WYRÓŻNIAJĄ SIĘ MASAŻE ODMŁADZAJĄCE

Jest jeden podstawowy element, który odróżnia masaże odmładzające od pozostałych metod korekty wyglądu i pielęgnacji twarzy i ciała. Masaże mioplastyczne oraz automasaże metodą Korygującego Rozmiękczenia Natalii Jukov oddziałują głęboko na tkanki całego ciała, sprawiając, iż regenerują się one w sposób ponadprzeciętny. W efekcie takich zabiegów następuje prawdziwe, głębokie odmłodzenie ciała od wewnątrz. Poddając się masażom, nie działamy powierzchownie, jedynie niwelując już istniejące zmiany, a zagłębiamy się w źródło problemu. Tkanki ciała regenerują się, odbudowują, a także „trafiają” na swoje właściwe miejsce, dzięki czemu odzyskujemy prawdziwie młody wygląd.

Idealnym sposobem na zachowanie młodego wyglądu może być połączenie kilku metod: likwidacji zrostów, odbudowy zdegenerowanych tkanek, prawidłowej pielęgnacji twarzy i ciała oraz ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie i podkreślenie zdrowych mięśni i tkanek.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.