Dlaczego kobiety coraz częściej wybierają naturalne metody odmładzania

Zadbaj o siebie z Marie Margo

Od dłuższego czasu świat pędzi do przodu, a większość ludzi wraz z nim. Chcą mieć wszystko szybko, natychmiast, tu i teraz. Kobiety, bombardowane ładnymi “obrazkami” z internetu pragną być piękne, zadbane, spełnione, wiecznie młode, najlepiej w 5 minut. Łatwo więc wpaść w pułapkę bezustannego poprawiania urody. Na szczęście w tym szaleństwie zaczyna być słychać głos rozsądku. Naturalne metody odmładzania cieszą się coraz większa popularnością, a botoks odchodzi do lamusa. Dlaczego tak się dzieje?

Eko trendy i slow life

slow life marie margo

Z roku na rok zwiększa się świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa. Popularne trendy no-waste i slow-life docierają do wielu branż i dziedzin życia, w tym także do branży kosmetycznej. Dbamy nie tylko o środowisko i wybieranie zdrowych artykułów spożywczych, ale też i o to, co trafia do naszego ciała za pośrednictwem kosmetyków. Czytamy składy, analizujemy etykiety. W pierwszej kolejności sięgamy po produkty naturalne, bo wiemy, że są one bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Wybierając naturalne metody odmładzania, masaże manualne, Estetyczną Rehabilitację, mamy pewność, że nie zrobią nam one krzywdy, że nie zniszczymy sobie twarzy i nie będziemy wyglądać karykaturalnie, jak po niektórych zabiegach medycyny estetycznej.

Decydując się jednak na pielęgnację naturalną trzeba mieć świadomość, że metody te, choć bardzo skuteczne, zazwyczaj zajmują więcej czasu niż 15 minutowa przerwa na botoks w gabinecie kosmetycznym (o jej szkodliwości już kiedyś pisałam!!!). Jednak wierz mi, zdecydowanie warto poświęcić ten czas, niż oszpecić się na całe życie.

W zdrowym ciele zdrowy duch – i na odwrót

zdrowie_marie_margo

Podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest holistyczne podejście do siebie I swojego ciała. Powoli coraz więcej osób (w tym również lekarze) zaczyna zauważać, że organizm człowieka to jedna wielka sieć naczyń połączonych, gdzie aspekty fizyczne przeplatają się z duchowymi. Złe samopoczucie fizyczne ma wpływ na pogorszenie jakości naszego życia, a negatywny nastrój nieraz może mieć swoje odbicie w objawach somatycznych.

Dlatego też zaczynamy dbać świadomie o siebie, zmieniamy swój styl życia, obserwujemy swój organizm i wyciągamy wnioski. Zamiast leczyć objawy i faszerować się suplementami z apteki, szukamy przyczyn.


Tak samo jest z naszymi zabiegami, które działają na tkankę łączną oraz mięśniową na wszystkich warstwach – od skóry do okostnej. Nie maskujemy objawów, ale działamy u samych podstaw i “pokazujemy tkankom, gdzie ich właściwe miejsce”.
Estetyczna Rehabilitacja dotlenia i odżywia tkanki ciała oraz pobudza procesy naprawcze w organizmie. Znikają migreny, zmniejsza się  też ogólne napięcie w ciele, dzięki czemu zaburzenia psychosomatyczne, takie jak nerwice czy depresja ulegają złagodnieniu, a komfort życia zdecydowanej poprawie.

Pozytywne skutki uboczne..

masaże_marie_margo

Na koniec chciałabym wspomnieć o jeszcze jednym ważnym powodzie, dla którego kobiety przedkładają metody naturalne ponad wstrzykiwanie botoksu. Jest to całkowity  brak skutków ubocznych. Przynajmniej tych niepożądanych. Naturalna pielęgnacja ciała rzadko powoduje alergie, a jednym z najważniejszych objawów jest dobre samopoczucie i zadowolenie pacjentki nie tylko wtedy, gdy patrzy w lustro. :).

Kurs "Młodość w Twoich rękach"

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.