PREDYSPOZYCJE MASAŻYSTY A SKUTECZNOŚĆ TERAPII MANUALNEJ

Odmładzająca terapia manualna twarzy Marie Margo

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego na rynku pracują dziesiątki tysięcy masażystów o różnych specjalizacjach, ale tak naprawdę niewielu z nich jest wybitnych? I dlaczego tak trudno trafić do dobrego specjalisty? Dlaczego nigdzie o nich nie słychać, dlaczego się nie promują?

Prawdziwi specjaliści nie reklamują swoich usług. A wiecie dlaczego? Ponieważ i bez reklamy mają tylu klientów, że nadwyrężają swoje siły, wyrabiając 150% normy. Przepracowują się do tego stopnia, że w wielu przypadkach sami potrzebują fachowej pomocy rehabilitanta.

ARTYSTA CZY RZEMIEŚLNIK?

Na rynku istnieją tysiące kursów różnego rodzaju masaży, które dostępne są praktycznie dla każdego. Jednak tak naprawdę kurs nie daje gwarancji tego, że jeden masażysta będzie tak samo dobry, jak drugi. I mimo iż kształcą się oni pod okiem tego samego specjalisty, większości z nich brakuje „tego czegoś”. Dlaczego tak się dzieje?

Studia i kursy specjalistyczne w zakresie terapii manualnych są raczej standardowe i ogólnodostępne. Tak naprawdę wystarczy tylko odrobina woli, by zdecydować się na kierunek studiów i ukończyć kilka dobrych kursów. Może je skończyć każdy!

Problem jednak polega na tym, że każdy masażysta, rehabilitant czy specjalista terapii manualnych posiada indywidualne i niepowtarzalne predyspozycje do wyczucia ciała pacjenta. Tak jak każdy człowiek ma niepowtarzalne linie papilarne, tak każda osoba pracująca z tkankami ma swój niepowtarzalny dotyk, poparty wiedzą i doświadczeniem. Każdy masażysta ma inną energię, inny charakter, inną chęć pomocy drugiej osobie i wreszcie inną chęć uzdrowienia chorej tkanki.

To indywidualne podejście, „zabarwienie” specjalisty może również ulegać zmianie w zależności od współpracy i stopnia zgrania pomiędzy masażystą a pacjentem. Jedne osoby masuje się łatwo i przyjemnie, osiągając szybkie i zadowalające efekty. U innych stan tkanek oraz ich własne nastawienie do terapii może sprawiać masażyście ogromne trudności. Negatywne zachowanie pacjenta, nieelastyczna, niezmieniająca swoich właściwości jakościowych tkanka sprawiają, ze masaż nie jest tak efektywny, jak mógłby być.

Obserwując pracę różnych specjalistów, możemy stwierdzić, że ich technika jest identyczna. Jednak efekty bywają różne! To właśnie te indywidualne predyspozycje masażysty (wyczucie tkanki, zdolność jej zmiany) mają kluczowe znaczenie w osiągnięciu efektów.

NIE TYLKO TECHNIKA MA ZNACZENIE

Masaże wykonywane w naszym Studio (jak np. masaż mioplastyczny twarzy) są nowością na rynku polskim. Jednak u naszych wschodnich sąsiadów, w Rosji, masaż ten jest powszechnie znany, choć nie tak powszechnie dostępny. Ma to związek z faktem, iż jest on bardzo skuteczny i zaliczany do zabiegów ekskluzywnych, dostępnych nie dla każdego.

Również w Rosji różnica w skuteczności i przewadze jednych masażystów nad innymi, wykonującymi ten sam zabieg, jest bardzo zauważalna. Potwierdza to autor i nauczyciel technik masażu mioplastycznego, Jewgienij Sidiakin, pod okiem którego regularnie szkolą się setki masażystów z różnych miast Rosji. Dlaczego tak się dzieje? By osiągnąć wysoką skuteczność w uzdrawianiu tkanek, potrzebna jest bowiem nie tylko technika, ale przede wszystkim ten dodatkowy czynnik, to „coś” – niepowtarzalny talent, który sprawia, że masażysta jest niebywale skuteczny.

W naszym Studio szczególną uwagę poświęcamy rozwojowi naszych talentów – techniki masażu może nauczyć się każdy. Jest jednak spora różnica pomiędzy artystą, a rzemieślnikiem. Ten ostatni nigdy nie będzie tak skuteczny, jak ten pierwszy :).

JAK SIĘ WYRÓŻNIĆ?

Co odróżnia najwyższej klasy masażystę od zwykłego „masażera”, którym może być zarówno maszyna, jak i człowiek, który jedynie zgłębił wiedzę techniczną?

Istnieje kilka czynników wyróżniających. Należą do nich między innymi:

  • – wyczucie tkanki pacjenta i jej problemów,
  • – wiedza i wyczucie (przede wszystkim w palcach i dłoniach) tego, jak powinna wyglądać zdrowa tkanka*,
  • – zdolność przekazania poprzez konkretne elementy masażu intencji uzdrowienia chorej tkanki,
  • – czysta i bezinteresowna chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

W naszym Studio staramy się dążyć do perfekcji we wszystkich tych aspektach. Dzięki temu efekty osiągane u naszych klientek są spektakularne.

Zobaczcie sami!

Zapraszamy do galerii zdjęć: Efekty masażu twarzy metodą Marie Margo

*zdrowa tkanka – miękka, gładka, o jednolitej strukturze, elastyczna i sprężysta na wszystkich warstwach od skóry do okostnej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.