DLACZEGO MASAŻYSTA POWINIEN PODNOSIĆ KWALIFIKACJE – SZKOLENIE Z MIOPLASTYKI

Cala prawda o mezoterapii... (1)

Podnoszenie kwalifikacji jest niezmiernie ważne niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy. W naszej pracy masażysty, dzięki nieustannemu kształceniu się, poznajemy nowe metody odmładzania twarzy i ciała oraz pracy na tkankach. Jesteśmy otwarte również na innowacyjne techniki masażu. Jedną z nich jest masaż mioplastyczny, który w Polsce wykonywany jest jedynie w Studio Marie Margo. Staramy się szkolić u najlepszych trenerów takich jak autor metody, Jewgienij Sidiakin. To właśnie pod jego okiem trenowałyśmy kilka dni przed świętami.

Czym jest mioplastyka?szkolenie z mioplastyki

Mioplastyka to autorska technika masażu twarzy, szyi i dekoltu, opracowana przez Jewgienija Sidiakina (Moskwa). Stosując ją w naszym gabinecie, jesteśmy w stanie przy pomocy intensywnego, mięśniowo-powięziowego masażu, w sposób bezinwazyjny zredukować zmarszczki.

Podczas głębokiego, ale jednocześnie bardzo przyjemnego masażu pracujemy na wszystkich warstwach tkanek – od skóry aż po okostną. Tkanki są opracowywane manualnie, dzięki czemu następuje ich kompleksowa regeneracja oraz poprawienie krążenia zarówno w większych naczyniach, jak i w naczyniach włosowatych.

Czym masaż mioplastyczny różni się od korygującego rozmiękczenia?

Bardzo często pytacie nas, czym masaż mioplastyczny różni się od korygującego rozmiękczenia.  I która technika jest lepsza. Niestety nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ są to dwie zupełnie różne techniki i trudno jest je w ogóle ze sobą porównać. Różnice między nimi leżą zarówno w samym sposobie wykonywania masażu, jak i w tym, dla kogo zostały one stworzone.

Mioplastyka jest masażem specjalistycznym, wykonywanym w gabinecie. Jest przeznaczona dla masażystów, kosmetyczek czy specjalistów strefy SPA. Dzięki technice, jaką wykorzystuje się podczas masażu mioplastycznego, jesteśmy w stanie uzyskać realny i zauważalny na pierwszy rzut oka efekt liftingu, wygładzenia zmarszczek, a nawet poprawę kolorytu skóry. W zależności od stanu „wyjściowego” twarzy, ciała i dekoltu masaż mioplastyczny może sprawić, że nastąpi realne odmłodzenie twarzy nawet o 10 lat! Technika ta pozwala również na zatrzymanie procesu starzenia się na 15 lat.

Natomiast jeśli chodzi o Korygujące Rozmiękczenie – tej autorskiej metody nie da się porównać z żadną inną. Zakłada ona bowiem pracę zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Została stworzona do automasaży, rzadko kiedy wykorzystywana jest w gabinetach kosmetycznych, gdyż zwyczajnie tu nie pasuje. Dzięki automasażom wykonywanym tą metodą jesteśmy w stanie samodzielnie pracować na tkankach, opracowując poszczególne partie ciała. Tej techniki uczymy na naszych szkoleniach i może ją wykonywać absolutnie każdy. Nie jest tu potrzebne wcześniejsze przygotowanie medyczne.

Regularne szkolenia to podstawa!

Ponieważ technika ta w Polsce jest jeszcze bardzo mało znana (jak wspomniałam, wykorzystywana jest tylko w naszym Studio), bardzo ważne jest jej dogłębne poznanie i stałe podnoszenie naszych kwalifikacji.

Jest to możliwe jedynie dzięki regularnym szkoleniom pod okiem autora metody – Jewgienija Sidiakina. I właśnie tego rodzaju trzydniowe szkolenie dwóch stopni odbyło się tuż przed świętami w naszym gabinecie.

Podczas długich intensywnych godzin pracy miałyśmy okazję nie tylko pogłębić wiedzę teoretyczną, ale również pilnować prawidłowej techniki wykonywania masażu. Każde takie szkolenie przypominające jest dla nas jak nauka od nowa coraz większej partii materiału. Po każdym szkoleniu nasza wiedza się pogłębia, a technika staje jeszcze doskonalsza.

Najbardziej jednak cieszy to, że możemy szkolić się pod okiem samego autora mioplastyki – mistrza, którego technika przedstawiana jest w kilkunastu krajach świata i Europy, od Rosji po Nowy York.

Poniżej przedstawiamy fotorelację ze szkolenia :).

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.