CZY ŚWIAT UZALEŻNIŁ SIĘ OD OPERACJI PLASTYCZNYCH?

uzależnieni

W dzisiejszych czasach przykładamy ogromną wagę do wyglądu zewnętrznego. Wpływa on na pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na innych, wpływa na nasze poczucie atrakcyjności. Bywa, że to właśnie nasz wygląd decyduje o tym, czy dostaniemy pracę. Jednak zbytnie przywiązywanie wagi do wyglądu może mieć zgubne skutki. W pogoni za zachowaniem młodego i atrakcyjnego ciała coraz więcej osób decyduje się na zrobienie operacji plastycznej. W grę wchodzi nie tylko kwas hialuronowy czy botoks. Statystyki są porażające.

W 2016 roku amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania, których wyniki chciałabym Wam dziś przedstawić. Otóż jak pokazują statystyki, Amerykanie w pogoni za młodym wyglądem wpompowują w swoje twarze coraz więcej substancji, mających im zapewnić piękną i gładką skórę bez zmarszczek. Trend ten nie dotyczy oczywiście tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Jednak właśnie tam skala problemu znacząco rośnie.

MASOWE PROSTOWANIE ZMARSZCZEK

Tylko w przeciągu zeszłego roku ponad 7.1 miliona osób poddało się zabiegom z użyciem botoksu! 7.1 miliona osób – to więcej niż wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego. O tym, jakie są skutki stosowania botoksu, pisałam tutaj – krótko mówiąc, opłakane.

Ale to nie koniec statystyk – 2.6 miliona osób zdecydowało się na zabieg wypełniający zmarszczki. Można wręcz powiedzieć, że operacje plastyczne „sprzedają się” jak ciepłe bułeczki. Większość osób zapomina jednak o tym, że interwencje chirurgiczne są nie tylko bardzo kosztowne, ale przede wszystkim niosą wysokie ryzyko dla naszego zdrowia. Ich rezultaty rzadko bywają spektakularne. Wręcz przeciwnie, bardzo często są dalekie od oczekiwanych. Nie szukając daleko, wystarczy spojrzeć na twarze popularnych aktorek czy aktorów, którzy nie potrafią pogodzić się z upływającym czasem i fundują sobie operacje plastyczne jedna za drugą.

ZDROWA ALTERNATYWAalternatywa dla operacji plastycznych

O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić, by zachować młody wygląd, świadczą nie tylko statystyki, ale także ciągle rosnąca popularność takich zabiegów jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, mezoterapia czy dermabrazja. Nie zawsze jednak te zabiegi mają sens.

Często pytacie nas, czy da się pozbyć zmarszczek na stałe? Jeśli mamy do czynienia ze zdegenerowanymi tkankami, prostowanie ich czy pompowanie w nie substancji odżywczych nie ma sensu. Trzeba działać od podstaw – od uzdrowienia chorych tkanek. Od przywrócenia im właściwości młodej tkanki, ale także od przywrócenia właściwych nawyków (na przykład niemarszczenia brwi).

O tym jak to zrobić i jak powstrzymać proces starzenia się skóry pisałam w artykule o bezpiecznym odmładzaniu.

A czy Ty zdecydowałabyś się na operację plastyczną?

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.