JAK STAN RĄK MOŻE WPŁYWAĆ NA WYGLĄD TWARZY?

girl-2366437_1920

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ na stan naszej twarzy ma wygląd rąk? Tak, tak, nie pomyliłam się. Mogę się założyć, że przynajmniej połowa z Czytelniczek mojego bloga nie miała o tym pojęcia.Tymczasem to, jak wyglądają nasze ręce, może znacząco odzwierciedlać się na naszej twarzy. Przeczytajcie, dlaczego tak jest.

JAK I DLACZEGO RĘCE MOGĄ POSTARZAĆ NASZĄ TWARZ ?!

Osoby, które na co dzień pracują rękami ze sporym obciążeniem dla dłoni (pracownicy fizyczni, masażyści) znajdują się w grupie osób zagrożonych skostnieniem paliczków i stawów palcowych. Skostnienie to może natomiast prowadzić wprost do artretyzmu. Procesy zrostowe w strefach, w których tkanki kostnej jest więcej niż tkanek miękkich (jak na palcach) powodują zrastanie się miękkich tkanek z kośćmi. Ciekawostką jest, że takie zwyrodnienia nie powodują bólu na początku bólu stawów, a ból powierzchni palców.

Jak taki ból wpływa na stan twarzy?

Żeby zrozumieć ten proces, spróbujmy wyobrazić sobie taki obrazek:

Postanowiliśmy założyć na siebie cienki, lateksowy kostium. Kostium jest mocno obcisły na głowie, a na rękach kończy się rękawiczkami. Oczywiście mamy wycięcie na oczy, ale całość jest mocno naciągnięta.

Teraz bierzemy taśmę klejącą i na dłoniach, w miejscach fizjologicznych zgięć, linii i stawów, owijamy ją sobie ściśle. Takie ściśnięcie taśmą spowoduje jeszcze większe naciągnięcie kostiumu w okolicach głowy! Będzie on dociągnięty do barków.

Teraz oklejamy się taśmą pod piersiami (bruzda) i widzimy dokładnie, że kostium lateksowy na twarzy jeszcze bardziej się naciąga!

Jaki z tego wniosek?

Ciało człowieka nie jest idealnie równe i gładkie, jak pokazują to w atlasach anatomicznych. Każda linia czy bruzda na ciele przecina człowieka i ściąga go w głąb ciała. Napina całą „konstrukcję” człowieka. Zdeformowane paznokcie, zdeptane piety, skostniałe palce, chrząstki czy nosy tylko utrwalają te deformacje.

CZY DA SIĘ NAPRAWIĆ CIAŁO CZŁOWIEKA?

Tkanki naszego ciała są naprawialne! Sam fakt ich deformacji, pozwala nam przypuszczać, że tkanka może podlegać zmianom, gdyż jest plastyczna. Wieloletnie doświadczenie i praktyka pokazują natomiast, że zmiany te są odwracalne!

Regeneracją tkanki zajmują się między innymi masażyści-rehabilitanci. Potrafią naprawdę dużo zadziałać z już chorą tkanką. Analizując wykorzystywane przez nich techniki, możemy śmiało stwierdzić, że proces naprawy bazuje na odpowiednich impulsach dawkowanego zniszczenia, urazu. Broniąc się przed takim atakiem, organizm uruchamia w trybie pilnym procesy samo naprawcze.

Jeśli dodamy do tego naszą wiedzę o możliwości korekty tkanek – w Studio Marie Margo jesteśmy w stanie zbudować nowe ciało. Nową twarz. Nowe życie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.