Jak zachować młodość na lata? Zmień podejście!

Zadbaj o swoje ciało

O czym myślisz, kiedy stajesz rano przed lustrem? Czy uśmiechasz się do siebie i mówisz: Dzień dobry! To będzie piękny dzień!? Czy raczej z niedowierzaniem patrzysz na swoje oblicze każdego ranka i zastanawiasz się, skąd wzięły się te worki pod oczami? Tej zmarszczki przecież jeszcze wczoraj tu nie było! I w końcu dochodzisz do wniosku, że jesteś stara, brzydka i absolutnie nie możesz się tak pokazać ludziom na oczy? 😉 Czy masz obsesję na punkcie swojego wyglądu? Zmień podejście!

Oczywiście żadna z nas nie przyzna się do tego nawet przed samą sobą, że są momenty, kiedy obsesyjnie wpatrujemy się w lustro, szukając oznak upływającego czasu. Nawet jeśli na co dzień nie masz problemu z zaakceptowaniem swojej metryki, zdarzają się dni, kiedy siwy włos, czy bruzda na czole urasta do rangi problemu nie do rozwiązania. Dlaczego tak jest? Dlaczego tak trudno jest nam zaakceptować zmiany?

Czas niestety nie jest sprzymierzeńcemzmień podejście do starzenia

Bardzo często jest tak, że nie zastanawiamy się nad zmianami, postępującym procesem starzenia się tkanek naszego ciała, dopóki nie zaczniemy ich widzieć wyraźnie. Niestety najczęściej jest to już moment, kiedy na działania profilaktyczne jest ciut za późno.

W krajach wschodnich już małe dziewczynki uczą się, jak dbać o swoją skórę i ciało, by na dłużej zachować młodość. Mówię tu nie tylko o stosowaniu odpowiednich kremów, dbaniu o to, by nie marszczyć czoła, czy brwi, ale też o zachowaniu odpowiedniej higieny życia. Bardzo dużą rolę w procesach starzenia odgrywają elementy, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Zarwana noc czy dwie, to nie tragedia, ale jeśli permanentnie się nie wysypiasz, nie dajesz swojemu ciału czasu na regenerację. Podobnie jest z piciem odpowiedniej ilości wody, właściwym odżywianiem, stosowaniem kremów z filtrem i całym szeregiem czynności, o których nieraz pisałam na tym blogu.

Im wcześniej więc zaczniemy o siebie dbać, tym łatwiej będzie nam utrzymać ciało i twarz w rewelacyjnym stanie.

A co jeśli przegapiłam ten właściwy moment?dbaj o swoje ciało

Bardzo często trafiają jednak do naszego gabinetu osoby, które dopiero ode mnie dowiadują się, jakie codzienne nawyki należy wyeliminować, na co zwrócić uwagę, jakie czynności, które wykonujemy każdego dnia mogą być przyczyną szybszego starzenia się i powstawania zmarszczek. Napisałam na ten temat cały wielostronicowy poradnik – jeśli jeszcze go nie masz, zachęcam Cię do jego pobrania!

Nigdy nie jest za późno, by zacząć o siebie dbać. By zmienić nawyki, by uważniej przyjrzeć się swojemu trybowi życia i zobaczyć, co możemy zrobić dla naszego ciała. W tym miejscu chciałabym zachęcić Cię do pewnego eksperymentu i zmiany sposobu myślenia.

Czy masz samochód? Albo rower? Albo jakikolwiek sprzęt, z którego intensywnie korzystasz na co dzień? Jak o niego dbasz? Oddajesz do czyszczenia, wymieniasz filtry, przeprowadzasz regularne przeglądy? Jestem pewna, że tak. Właściwe serwisowanie każdego urządzenia zapewnia mu dłuższą żywotność.

A czy serwisujesz swoje ciało? I znów nie mówię tu jedynie o wklepywaniu tony kremów 😉 Czy znasz jego potrzeby? Wiesz, jak możesz mu pomóc? Jak rehabilitować zdegenerowane tkanki? Jak odciążyć zmęczony kręgosłup? Jak często robisz podstawowe badania i bywasz na wizytach kontrolnych u specjalistów?

Nie zadaję tych pytań, by Cię kontrolować, absolutnie :). Chciałabym tylko uświadomić Ci, że Twoje ciało będzie Ci służyć jeszcze przez długie lata. Jakiej jakości będzie to „służba” zależy tylko od tego, jak o nie zadbasz. Na moich warsztatach z automasaży metodą Korygującego Rozmiękczenia (aut. Natalia Jukov)  poświęcam temu zagadnieniu cały blok teoretyczno-ćwiczeniowy. Pokazuję, jakie elementy masażu twarzy i ciała mają wpływ na jego kondycję, na co należy zwrócić szczególną uwagę, co szkodzi wybitnie. To jest ta część szkolenia, która zazwyczaj wywołuje spore emocje i reakcje typu:  Nigdy tak na to nie patrzyłam! Rzeczywiście!

Zmień podejście do swojego ciała!zmień podejście do ciała

Zmiana podejścia to dopiero pierwszy krok. Kiedy zaakceptujesz i zrozumiesz zasady funkcjonowania Twojego organizmu, łatwiej Ci będzie zaakceptować procesy zmian, które w nim zachodzą (celowo nie piszę o starzeniu 😉 ). Powstające na całym ciele zmarszczki, przybywające z wiekiem kilogramy, zmiana postawy ciała to tylko niektóre elementy procesu, który nazwałam „zużywaniem się” organizmu. Będę o tym jeszcze pisać w kolejnych artykułach.
Dziś chciałabym tylko uświadomić Ci, że kiedy potraktujesz proces zmian nie jako coś nieuniknionego, lecz jako naturalny element zużycia ciała, szybko nauczysz się, jak mu przeciwdziałać.  Jednym z elementów takich działań są automasaże metodą Korygującego Rozmiękczenia. Kolejnym mioplastyczne masaże twarzy, szyi i dekoltu, które stosujemy w naszym gabinecie. Każda praca na tkankach, która ma na celu pobudzenie procesów odbudowy i regeneracji to pewnego rodzaju „serwis naszego ciała”. Podobnie jest z uprawianiem sportu i dbaniem o higieniczny tryb życia. Jeśli połączysz te wszystkie elementy ze sobą, zapewniam Cię, że będziesz długo cieszyć się młodością i zdrowiem 🙂

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.